Skip to content

Tréningy Typy tréningov

INDIVIDUÁLNE TRÉNINGY

INDIVIDUÁLNE TRÉNINGY

SKUPINOVÉ TRÉNINGY MIX

SKUPINOVÉ TRÉNINGY MIX

SKUPINOVÉ TRÉNINGY PRE ŽENY

SKUPINOVÉ TRÉNINGY PRE ŽENY

SKUPINOVÉ TRÉNINGY PRE DETI

SKUPINOVÉ TRÉNINGY PRE DETI

MYŠLIENKA TRÉNINGOV JE TO PRE VŠETKÝCH

Box patri medzi najťažšie športy na svete, správny boxer by mal byť skvele fyzicky vybavený. Mal by vedieť perfektne koordinovať svoje pohyby v krátkom reakčnom čase. Ďalšími vlastnosťami sú samozrejme rýchlosť, sila a dynamika celého tela. Toto sú vlastnosti profesionálneho športovca, ktoré musí mať aby obstal v najťažšej športovej disciplíne na svete. Práve preto musí byť jeho tréning zameraný všestranne. Asi ani neexistuje sval ktorý by nebol zapojený v tréningu ktorý si vyžaduje maximálne sústredenie a enormne úsilie.

Vďaka tejto charakteristike môžeme o boxerskom tréningu povedať, že je to jedno z najuznávanejších cvičení na svete. A pravé tu sa dostávame ku našej podstate. To je presne to čo ponúkame našim členom. Dynamickú formu cvičenia, ktorá je v niektorých prípadoch plná fantastických kompromisov, tak aby ju mohol v drvivej väčšine zvládnuť každý bez rozdielu.

Presne toto je naša hlavná myšlienka TRÉNING PRE VŠETKÝCH, PRE KAŽDÉHO, PRE TEBA. Túto myšlienku neustále prezentujeme, lebo vieme o obavách a predsudkoch ľudí na tuto formu cvičenia alebo tréningu. Väčšina ľudí si totiž predstavuje boxersky tréning kde jeho neodmysliteľnou súčasťou je tvrdý kontakt v sparingu, pri ktorom dochádza k bolesti a zraneniam alebo že tento tréning je nezvládnuteľný pre bežného smrteľníka, toto sú skôr vlastnosti profesionálnej formy tréningu. Náš tréning je nastavený tak, že každý bez rozdielu a bez obáv môže pracovať na svojej ceste ku zdokonaleniu svojej fyzickej formy.

Vo všeobecnosti sa na všetkých tréningoch zameriavame na perfektné technické zvládnutie boxu, čo v praxi znamená nácvik techník úderov, úhybov a pohybu a to buď vo dvojici na boxerskom pytli alebo kontrolovaním svojich pohybov pred zrkadlom. Ďalšou zložkou sú rôzne posilňovacie cviky s vlastným telom alebo náradím.

Hovoriť podrobnejšie o tom z čoho všetkého je náš tréning zostavený by bolo na dlho. Myslíme si, že je lepšie vidieť ako počuť a že lepšie ako vidieť je zažiť. Box patri medzi kontaktný šport tu zodpovieme asi jednu z najdôležitejších otázok. Takže čo sa tyká sparingu, plne kontaktnej formy tréningu v žiadnom prípade nie je povinná. V podstate sa ňou zaoberajú hlavne muži, zďaleka nie všetci a rozhodne sa nejedna o bezduché mlátenie do seba navzájom. Okrem skúsených členov a zápasníkov je tato disciplína buď to úplné vynechaná alebo kontrolovaná napríklad intenzitou úsilia, rovnocennosťou sparingovej dvojice a podobne. V Boxerni je na výber z viacerých tréningov podľa veku, pohlavia alebo zamerania. Naši členovia sú rozdelení do skupín.

Tvorba a správa webových stránok e-techium.com